Počasí Zlechov - Slunečno.cz

Archiv

 

 

Vznik Klubu

Moravskoslezský kynologický klub Zlechov Základní organizace Zlechov podle dostupných informací a dokumentace vznikl 21.1.1983. V té době ještě pod Z.O.Svazarmu. Předseda p. Petržela Zdeněk. Předseda kynologického klubu p. Habáň Alois. Zakladatelé klubu Obdržálek Lubomír, Bártek Miroslav, Bartošík Miloš, Deml Vlastimil, Vávra Zdeněk, Preclíková Irena, Deml Radek. Tito členové prosadili po velkých tahanicích svou vizi a v roce 1983 dostali pozemek v katastru obce Olší o výměru 22 arů ve stavu smetiště a navážky. Za pomoci obecního úřadu se podařilo zhruba po dvou letech pozemek zplanýrovat a zkultivovat za obrovské chuti a nespočtu brigádnických hodin těchto členů.

Členové organizace se aktivně zúčastňovali závodů, plnili zkoušky z výkonu. V roce 1985 vznikla první chovná stanice v klubu Rumun pana Obdržálka Lubomíra. Klub se potom rozvíjel dál, zbudovalo se oplocení areálu a pokračovalo se v likvidaci vrb, které byly posety po celé ploše cvičiště a svým stářím a vzrůstem ohrožovali členy při kynologickém výcviku. 

Největší rozvoj začal v roce 1995, kdy za vedení p. Obdržálka Lubomíra začal klub pořádat chovatelskou akci Speciální výstava Německých ovčáků. Takto získané finance investujeme do rozvoje klubu, budováni nových obytných prostor, elektroinstalace, nákup kynologických potřeb. 


V roce 2002 jsme klub rozšířili i o agility, jejichž členové reprezentují náš klub u kynologické veřejnosti. 

V roce 2004 se zbudovala nová plocha za cvičištěm směrem k rybníku, která slouží pro pořádání výstav a soutěží našeho klubu. 

Vznikly další chovné stanice Z větrného vrchu p. Hlůšek Martin a p. Přikryl Josef, kteří také produkují odchovy. 

V současné době máme 41 členů, kteří reprezentují náš kynologický klub i obec Zlechov. 

V roce 2013 se nám z vlastních zdrojů a za velkého úsilí našich členů podařila dostavba nové klubovny a rekonstrukce stávajícího kiosku

Po zničení elektrické přípojky do areálu v roce 2010 vandaly, došlo za pomoci obecního úřadu k zavedení nové elektroinstalace a osvětlení celého areálu kynologického klubu. 

V roce 2012 proběhla na cvičáku KK Zlechov první zkouška našeho pilotního projektu kurzu „Školka pro štěňata“ v 3-měsíčních intervalech. Pro velký zájem bude projekt realizován i v dalších obdobích. 

Každoročně organizujeme několik seminářů ze služebního výcviku a z agilit se zkušenými lektory. KK Zlechov se i nadále rozvíjí a snaží se proniknout do očí široké veřejnosti, pomocí pořádání společenských akcí. I v dalším roce chystáme spoustu překvapení, která budou pro veřejnost velmi zajímavou podívanou. 


 Naši účastníci zkoušek NZŘ  další fotky ve fotogalerii

Jsem ráda, že i v letošním roce se nám podařilo uspořádat zkoušky, dle národního zkušebního řádu. Připravovalo se 13 našich psovodů se svými psy různých plemen. Termín nám byl přidělen na 6.listopadu 2016. Z důvodu bonitace ve stejném termínu, musel Pavel Hudeček se svojí fenkou NO Majou Clark nastoupit na zkoušku  už 30.10 2016 do Otrokovic, kde úspěšně složili ZVV 1. 6.listopadu pokračovali dál, Maja úspěšně zvládla bonitaci a tím byla zařazena do chovu 1.třídy. Velká gratulace tomuto týmu.

Ale zpátky ke zkouškám na našem cvičáku. Rozhodčí p. Jaroslav Matula, vedoucí zkoušek Dana Mikulová a figurant Marcel Mareček. I přes nepřízeň počasí nastoupilo 8 týmů, kteří úspěšně složili zkoušku :

 

Jackie – jack russel teriér s Luckou Ryndovou – ZZO

Argo – bílý švýcarský ovčák s Lenkou Veselou – ZZO

Derilla Wolfland Moravia – německý ovčák s Anetou Koryčánkovou – ZZO

Ursus Věčný Rival – velký knírač p+s s Vítem Panáčkem – ZZO

Egon Ev-An-Or – bernský salašnický pes s Karlem Šabatou – ZZO 1

Kora – německý ovčák s Tomášem Trtkem – ZZO 1

Afra z Lásenice – hovawart s Rosťou Bučíkem – ZZO 1

Bora Kedul Hof – německý ovčák s Alenou Bilíkovou – ZPO 1

 

Všem velká gratulace k úspěšnému složení zkoušky, poděkování za korektní posuzování panu rozhodčímu, za odvedenou práci figurantovi, vedoucí zkoušek a poděkování celému organizačnímu týmu z našich členů za zajištění celého průběhu zkoušek.

 

Těším se na další společně tréninky …..

Eliška Pancnerová